
18 серпня на базі Житомирської геологорозвідувальної експедиції ДГР «Північгеологія» в Новій Боровій Спілкою буровиків України була проведена регіональна науково-практична конференція «Сучасне сервісне обслуговування геологорозвідувальних, гірничих та переробних виробництв».
У заході взяли участь голова Володарсько-Волинської районної державної адміністрації Микола Кочин, голова Володарсько-Волинської районної ради Адольф Суліган. Вони виступили з привітальним словом та коротко окреслили основні проблеми і перспективи соціально-економічного розвитку району, в тому числі і в галузі геологічних досліджень та бурової розвідки.
З першою доповіддю на конференції виступив голова правління Спілки буровиків, член-кореспондент Академії технічних наук України Анатолій Вдовиченко. Він коротко зупинився на діяльності Спілки буровиків.
На конференції, зокрема, говорилось про те, що сьогодні цілою низкою важливих питань життєдіяльності суспільства держава не переймається. Непродумана кампанія повального скорочення управлінського апарату ще більш ускладнює ситуацію. Яскравим прикладом цього, за словами Анатолія Вдовиченка, є геологічна служба України. Для економіки нашої країни, де в край важливе значення має ефективне використання надр, цілком оправдане право на існування має окреме Міністерство геології та охорони надр, як це було колись і є в більшості багатих ресурсами країн. Сьогодні Державна служба геології та надр України є недієздатною. Повністю ліквідоване технічне управління, немає посади, яка мала б відношення до справ техніки, технології та організації геологорозвідувального виробництва. Ще в більш непривабливому стані перебуває НАК «Надра України». Фахівці у цій геологорозвідувальній національній компанії складають всього 3 %.
Суттєво погіршується фаховий рівень у НАК «Нафтогаз України».
У таких умовах вся відповідальність за збереження надбань та розвиток галузей покладається на фахові Спілки та інші структури, які об’єднують свідомих, відповідальних та високо компетентних фахівців.
Вперше конференція проводиться на такому місцевому рівні для того, щоб привернути увагу до Володарськ-Волинського району, цього багатого ресурсами краю, де зосереджена значна кількість видобувних та переробних виробництв, проглядається велика перспектива розвитку геологорозвідувальних робіт.
|