СЕМІНАР-НАРАДА В ПОЛТАВІ З ПРОБЛЕМ НАФТОГАЗОВИДОБУТКУ: ПРЕДМЕТНОЇ РОЗМОВИ НЕ ВІДБУЛОСЯ


3 жовтня 2013 року в Полтаві відбувся Міжрегіональний семінар-нарада на тему «Досягнення та перспективи розвитку нафтогазового комплексу Полтавщини»

Організатори семінару-наради – облдержадміністрація за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів.

Мета семінару-наради – ознайомити органи влади та місцевого самоврядування, а також громадськість з досягненнями нафтогазового комплексу, проблемами, що стримують його розвиток, шляхами вирішення цих проблем, перспективами у діяльності, пов’язаній з користуванням нафтогазоносними надрами, та співпрацю підприємств з територіальними громадами.

На семінарі-нараді були заслухані доповіді представників геологічної та екологічної науки (ДП «Укрнаукагеоцентр», ДЗ «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління»), виступи представників найпотужніших підприємств області (ГПУ «Полтавагазвидобування», ТОВ СП «Полтавська газонафтова компанія», ПрАТ «Нафтогазвидобування», НГВУ «Полтаванафтогаз»), Держземагентства, Громадської ради при обласній державній адміністрації та Громадської ради при Мінприроди України, а також керівників сусідніх з Полтавською областей.

Семінар нарада в Полтаві
Президія


У заході взяли участь керівники геологічних та геофізичних, нафтогазовидобувних підприємств, сервісних компаній, нафто- і газотранспортних та нафтогазопереробних підприємств, а також наукових закладів – всього понад 80 осіб.

Крім того, на семінар-нараду запросили представників центральних органів виконавчої влади (Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Державної служби геології та надр України), територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівництво НАК «Надра України», керівники державних адміністрацій Сумської і Дніпропетровської областей, голови районних рад, голови райдержадміністрацій.

Семінар нарада в Полтаві
Учасники семінару


Основним питанням семінару-наради було виконання завдань Президента України Віктора Януковича щодо зменшення енергетичної залежності України шляхом нарощення обсягів видобутку газу, у тому числі за рахунок видобутку нетрадиційного газу – центрально-басейнового типу та газу сланцевих товщ Виступаючі ознайомили присутніх з досягненнями підприємств у застосуванні таких сучасних технологій, як буріння горизонтальних стовбурів, гідророзрив пластів та інших, а також щодо заходів екологічної безпеки, які вживаються підприємствами Інше важливе питання – це налагодження ефективної співпраці підприємств галузі та територіальних громад.

Голова Правління Спілки буровиків України Анатолій Вдовиченко, який взяв участь в роботі семінару, висловив свої як позитивні так і негативні зауваження на адресу організаторів цього заходу.

Так, досягнення нафтогазового комплексу Полтавщини в доповідях більшості фахівців були висвітлені на достатньо високому рівні, а ось проблеми та перспективи розвитку, які повинні були стати головним питанням наради, не були визначені в достатньому обсязі.

Сама мета семінару-наради була поставлена не зовсім коректно відносно до влади, яка нібито не володіє ситуацією і тому необхідно провести спеціально такий захід для ознайомлення її з тим, без чого вона не в змозі виконувати навіть свої елементарні функції.

Семінар нарада в Полтаві
Представники Спілки буровиків України Анатолій Вдовиченко та Віталій Вітрик


Головним недоліком семінару в тому, що представники відповідних центральних органів влади відверто ігнорували цей захід і тому він був вихолощений від головних питань.

Міністр екології і природних ресурсів України О. А. Проскуряков сам на нараду не з'явився, і не подбав про те, щоб хтось із його заступників був присутнім і тим самим зірвав передбачену прес-конференцію.

Представник Держгеонадра України В.О. Падалко не спромігся навіть виступити згідно програми. Письмові запитання, які були подані учасниками в президію наради, пан Падалко відверто ігнорував.

У проекті рішення вносилась пропозиція про те, щоб Міністерство екології продовжило дію спецдозволів на користування надрами, які тривалий час безпідставно не розглядаються, незважаючи на те, що обласні ради все погодили. Якщо вносити таке рішення, то потрібно було оприлюднити список цих дозволів, а заступник Голови Держгеонадра України В. А. Падалко повинен був спростувати безпідставні звинувачення або гарантувати вирішення піднятої проблеми. Ось при такому підході до підготовки наради відбулася б предметна відверта розмова та були б вирішені конкретні проблеми, що суттєво стримують розвиток нафтогазовидобутку.

Учасників наради дуже цікавили питання, чому не виконується Державна програма розвитку національного нафтогазовидобутку і які плани у влади по її реалізації, скільки і на які цілі спрямовуються відрахування на геологорозвідувальні роботи і чому вони не використовуються за призначенням. На ці питання повинні були дати відповідь той же Падалко та представник Міненерговугілля, який також не спромігся виступити згідно програми наради.

Що стосується екології, якою всюди жахають необізнану вуличну публіку, то виступ ректора ДЗ «ДЕАПОУ» О. І. Бондара не мав ніякого відношення до екологічних та соціальних наслідків видобування нетрадиційних видів вуглеводнів. Мабуть це і є однією із основних причин маніпулювань навколо сланцевої проблеми.

Завчасно до початку наради Спілка буровиків України направила до оргкомітету матеріали ІІІ-ї Полтавської науково-технічної конференції, яка відбулася 14-16 лютого 2013 року, на якій провідними фахівцями були чітко визначені основні напрямки оптимального вирішення проблем збільшення нафтогазовидобутку у Східних регіонах України. Проте ці пропозиції жодним чином не були враховані в роботі семінару.

На превеликий жаль програмою наради не було передбачено можливості висловити свої зауваження та внести відповідні пропозиції. Запланована прес-конференція голови Полтавської облдержадміністрації О. В. Удовіченка також не відбулася.

Захід, який зібрав чимало не тільки місцевих представників, але і тих хто прибув здалека та втратив немало дорогоцінного часу і коштів, не вирішив ніяких питань і його можна розглядати, як відволікаючий маневр, який уміло використовують сили, які зацікавлені в імпорті енергетичних ресурсів і які послідовно та наполегливо гальмують розвиток національного видобутку.

Коментарі залишайте ТУТ



головна | новини | публікації | журнал |про спілку | галерея | контакти
 
Київський завод бурової техніки Востокспецсервис НТП Бурова техніка Компания Регион Перший буровий портал OOO N.Stone
Rambler's Top100
© 2009, ВГО "Спілка буровиків України"
design by sadxaka
Логотип "Спілки буровиків України"