Голова правління Спілки відзвітував про виконання статутних завдань

Поїздка до Польщі


ЗВІТ ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ СПІЛКИ БУРОВИКІВ УКРАЇНИ
ПРО ВИКОНАННЯ СТАТУТНИХ ЗАВДАНЬ
ЗА ПЕРІОД З 20.09.2011 по 18.09.2012


В рамках Міжнародної конференцїї «Форум гірників України 2011р». (14-16 жовтня 2011 р у м. Дніпропетровськ) члени правління Спілки А. І. Вдовиченко, Я. С. Коцкулич, А. О. Кожевніков, О. М. Давиденко, А. А. Каракозов взяли участь у засіданні підкомісії 050301 «Гірництво» Науково-методичної комісії за галуззю 0503 «Розробка корисних копалин» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Проведені збори Дніпропетровскої обласної організації Спілки та обговорені проблемні питання із керівництвом Національного гірничого університету. Відбулися зустрічі із керівниками колективних членів Спілки: директором Дніпропетровського заводу бурового обладнання І. Р. Островським, головою правління НВО «Нікос» М. П. Єрмаковим та технічним директором КП «Південукргеологія» В. С. Сліпеньким.

Відбувся 1-й Міжнародний форум буровиків (1 листопада 2012 року в рамках 14 Міжнародного форуму нафтогазової промисловості) на якому було прийнято рішення про створення Міжнародного бурового союзу та обраний склад комісії по розробці установчих документів.

Голова правління А. І. Вдовиченко взяв участь у семінарі з питань впровадження новітніх технологій компанії Садвік (14.11.2011 р. у м. Кривий Ріг).

З метою подолання перешкод які чинили санітарні та екологічні органи з погодження проектної документації на буріння свердловин на воду, були направлені відповідні звернення в органи центрального державного управління в результаті чого президентом України був підписаний Закон № 4220 від 22.12.2011 року про вилучення із ст. 106 Водного кодексу процедури погодження проектної документації із органами охорони здоров’я. Проте, внаслідок недбалості чиновників, які готували та погоджували законопроект, залишилася частина, що передбачає невідомо яке погодження. Тепер уже бюрократичну тяганину, що продовжується вже більше року, безпідставно затіяли екологічні органи.

24 травня 2012 року Глава держави у своєму виступі на засіданні Ради регіонів наголосив, що гальмування процесу реформ в країні – тим більше з боку членів Уряду - є неприпустимим та звернувся до Прем’єр-міністра Миколи Азарова з вимогою провести моніторинг та надати конкретні пропозиції по притягненню винних до відповідальності.

Використовуючи таку нагоду Спілкою одразу були направлені пакети документів Прем’єр-міністру і Президенту України з відповідними пропозиціями та великою надією, що врешті-решт настав час, коли влада розпочала рішучі дії в наведенні в державі елементарного порядку і винні у затіяній бюрократичній тяганині, будуть притягнуті до відповідальності. Проте, як було підтверджено з часом, влада поки що не налаштована виконувати свої галасливі безвідповідальні обіцянки. Гучні заяви Президента не мають нічого спільного з реальними діями. Як Секретаріат КМУ так і Адміністрація Президента грубо порушували встановлену законодавством процедуру проходження звернень та переадресовували листи на розгляд тим, дії яких оскаржувалися. Чиновники з Мінприроди направляли крючкотворні відповіді, які не мали ніякого відношення до вирішення поставлених питань. Поряд із тим необхідно відзначити, що чиновники з Міністерства регіонального розвитку більш уважно відносилися до розгляду доручень Секретаріату і КМУ та самі безпосередньо неодноразово зверталися до Мінприроди на підтримку звернень Спілки на що відповіді жодного разу не отримали.

21 серпня 2012 року під час зустрічі із громадськістю Міністр екології та природних ресурсів А. Е. Ставицький заявив, що надані звернення будуть розглянуті і питання буде вирішене. Проте, на сьогодні воно залишається відкритим. 18 проектів на буріння свердловин на воду більше року не приймає на погодження Одеське управління екології, чим зриває виконання державної програми «Питна вода».

Спілкою були здійснені заходи по захисту від рейдерського захоплення Київського геологорозвідувального технікуму. Були направлені відповідні звернення в КМУ та в Адміністрацію Президента. Оприлюднені в ЗМІ матеріали про грубі порушення чиновниками МОНмолодьспорту законодавства при призначенні нового директора технікуму та наданню при цьому неправдивої інформації громадськості. Це дало можливість у якісь мірі стримати протизаконні дії чиновників.

Виступаючи на захист своїх членів, Спілкою було направлено звернення в КМУ про недоцільність необдуманих заходів пов’язаних з реорганізацією ПДРГП «Північгеології».

15-16 лютого 2012 року в рамках VIII Міжнародної виставки нафтогазової промисловості «НАФТА.ГАЗ.СЕРВІС 2012» відбулася 2-га Полтавська науково-практична конференція по розгляду проблем розвитку бурових робіт в Україні. Особливо гостро обговорювалось питання щодо сил, що послідовно та наполегливо гальмують розвиток власної видобувної галузі. Доповідь голови правління по цьому питанню була широко оприлюднена через такі інтернет-сайти:

- діловий портал Український бізнес ресурс („Про сили, що послідовно та наполегливо гальмують розвиток видобувної галузі в Україні”

- веб-портал UAINFO („Силы, которые последовательно мешают добывать украинские газ и нефть”).

На адресу Полтавської облдержадміністрації було заявлено про те, що вони ухиляються від обговорення важливих проблем розвитку в регіоні видобувної галузі. Проте, надійшов лист в якому Полтавська адміністрація висловила свою позицію на підтримку діяльності Спілки буровиків України по розвитку видобувної галузі і особливо у прискоренні дозвільних процедур у сфері користування надрами.

На конференції також були обговоренні питання співпраці із делегацією ВО «Білорусьнафта».

В організації проведення конференції активну участь взяло підприємство НТП «Бурова техніка» на чолі із генеральним директором, членом правління Спілки В. Г. Вітриком.

26-30 березня 2012 року у м. Трускавці відбулася 2-га Західноукраїнська науково-практична конференція по сучасним технологіям розвідки та освоєння родовищ корисних копалин Прикарпаття за участі більше 30 вітчизняних та закордонних компаній, які замаються розвідкою та розробкою родовищ, виготовлення бурового обладнання та сервісним обслуговуванням. Серед них такі відомі як НТП «Бурова техніка», ДП «Укрбурсервіс», ТОВ «Діскавері - Бурове обладнання Україна», ТОВ «Везерфорд-Україна», ТОВ «Атлас Копко Україна», Іршанський ГЗК ПрАТ «Кримський Титан», Дніпропетровський завод бурового обладнання, Київський завод бурової техніки та представники бурових підприємств із Польщі.

На конференції особлива увага була приділена сучасним технологіям буріння похило-скерованих та горизонтальних свердловин, використанню новітнього бурового обладнання та інструменту.

Учасники конференції ознайомились з умовами роботи бурової бригади Бориславської експедиції Прикарпатського УБР у Східниці, відвідали підприємства ТОВ «Діскавері - Бурове обладнання Україна» у Стрию та Долотний завод у Дрогобичі. В Дрогобицькому нафтовому технікумі була проведена нарада з питань навчання. Від Спілки технікуму була передана колекція зразків облицювального та декоративного каміння та сувеніри із них.

Фінансову підтримку конференції здійснили Дніпропетровський завод бурового обладнання, ТОВ «Везерфорд-Україна», ТОВ «Атлас Копко Україна», ТОВ «Східспецсервіс», ТОВ «ПроАвто».

Спілка взяла активну участь у засіданні Круглого столу «Використання міжнародного досвіду для підготовки висококваліфікованих технічних фахівців в Україні», яке відбулося 23 травня 2012 р у м. Києві в Будинку вчених. На засіданні був розглянутий кращий міжнародний та вітчизняний досвід підготовки висококваліфікованих технічних кадрів на всіх стадіях, починаючи з обдарованої молоді і закінчуючи сертифікацією працюючих інженерів.

У засіданні також взяли участь генеральний секретар Федерації європейських інженерних асоціацій (FEANI) Дік Бошар із Бельгії, президент Європейської мережі з акредитації інженерних програм в університетах (ENAEE) доктор Ірінг Вассер із Німеччини, віце-президент Польської Федерації інженерних асоціацій (NOT) професор Йожеф Сухі, народний депутат України, чл.-кор.НАНУ С. О. Довгий, представники із Росії, відомі українські вчені, інженери, викладачі університетів, шкільні вчителі.

Учасники Круглого столу відзначили наступне.

Наявність великої кількості висококваліфікованих інженерних кадрів завжди була своєрідною візитною карткою нашої держави. Забезпечення умов для постійного їх відтворення дозволить залишитися в колі технологічно розвинутих країн світу.

Європейськими колегами для вирішення цього завдання було створено таку систему, за якою кожен інженер в Європі має можливість одержати міжнародний сертифікат єдиного зразку. Цей документ підтверджує його кваліфікацію незалежно від того, в якій країні він одержав диплом або працював після одержання освіти. Наявність такої системи дозволить швидко компенсувати дефіцит кадрів в певному місці за можливого залучення кваліфікованих інженерів з інших країн. Впровадити таку систему мають наміри й російські колеги.

Великий здобуток вітчизняної системи за радянських часів – створення умов розвитку обдарованих особистостей на всіх етапах: школа – університет – виробництво. За часи незалежності України було впроваджено чимало новацій, які також покликані суттєво покращити ситуацію. Зберегти краще з набутого, впровадити краще з нових вітчизняних розробок, врахувати кращий закордонний досвід – ось ключ до успіху.

Європейська система підготовки висококваліфікованих технічних фахівців була схвалена Євросоюзом і зараз впроваджується на рівні кожної окремої держави. Але розробили цю систему громадські організації.

Згідно з Державним реєстром громадських об’єднань, в Україні налічується понад 100 об’єднань технічного профілю. Це дійсно велика сила, яка, безумовно, може ініціювати створення української системи підготовки висококваліфікованих технічних кадрів, подібної до європейської.

Для обговорення можливості членства України у FEANI запропоновано звернутись до загальнонаціональних громадських організацій з пропозицією щодо проведення Форуму технічних організацій України.

На виконання рішень 14 конференції по породоруйнівному інструменту направлені звернення до керівників підприємств та наукових установ з пропозицією об’єднання зусиль по створенню суперефективної твердосплавної коронки. Відповідь отримана тільки від головного наукового фахівця Інституту надтвердих матеріалів, чл.-кор.-та НАНУ В. П. Бондаренка.

Необхідно відзначити, що Володимир Петрович є одним із найбільш відповідальних членів Вченої ради Спілки, який не зважаючи на свою завантаженість, приділяє велику увагу діяльності у Спілці.

Подано звернення до Міністра фінансів України про налагодження рекупераційного виробництва. Отримана позитивна відповідь: «Для налагодження системи обліку, збору та переробки алмазів із відпрацьованого бурового інструменту та діяльності спеціалізованих підприємств по рекуперації та вторинного використання алмазів пропонуємо Спілці буровиків України разом із Пробірною службою, іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади, організаціями та підприємствами підготувати конкретні пропозиції з вирішення усього кола питань по відновленню рекупераційного виробництва в Україні з усіма розрахунками та техніко-економічними обґрунтуваннями. Міністерство фінансів України у разі надходження відповідних матеріалів готове, в межах компетенції, взяти участь у їх опрацюванні». Тепер потрібні активні фахівці, які в змозі самостійно здійснити запропоновані заходи. На превеликий жаль серед буровиків бракує таких ініціаторів, що суттєво стримує подальший розвиток цієї справи.

З 1 по 5 вересня 2012 року згідно рішення Трускавецької конференції здійснений візит делегації представників колективних членів Спілки Київського заводу бурової техніки, ТОВ «Везерфорд-Україна», ТОВ «Укрбурсервіс» та ПП. Байбородін А. Ю. до Польщі для ознайомлення з досвідом буріння свердловин підприємством-колективним членом Спілки Z.o.o. «ALGEO». Учасники делегації також зустрілись із діяльністю сервісних компанії у м. Кросно та відвідали Музей нафтогазової справи у Бубриці.

Діяльність Спілки в повному обсязі висвітлена на сторінках журналу «Буріння». За звітний період з великими труднощами був здійснений здвоєний за 2 квартали випуск журналу №8 обсягом 126 сторінок. Це найбільший за обсягом журнал.

Стримує завчасний випуск журналу дві причини: по-перше це низька активність фахівців бурової справи, а по-друге це постійний брак коштів.

Готуються до видання випуски №9 та №10, які необхідно завершити до кінця року , щоб увійти у графік періодичності згідно вимог законодавства по діяльності друкованого засобу масової інформації.

Для реєстрації журналу на міжнародному рівні необхідні додаткові кошти.

За браком коштів є заборгованість за редагування та верстку журналу.

Підтримується сайт Спілки, який також потребує значних коштів і тому за браком таких є заборгованість особам, які підтримують сайт.

Бухгалтерський облік, звітність та інше для утримання організації, як юридичної особи, здійснюються на належному рівні. Проте, є значна заборгованість по оплаті особам, які здійснюють цю діяльність.

Заступникам, членам правління та головам регіональних організацій внести свої зауваження та доповнення а також надати пропозиції по плану, проведення форуму, з’їзду а також зміни до статуту.



ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СТОРІНКИ У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ ФЕЙСБУК

Коментарі залишайте ТУТ

головна | новини | журнал |про спілку | галерея | контакти
 
Київський завод бурової техніки Востокспецсервис НТП Бурова техніка Компания Регион Перший буровий портал OOO N.Stone
Rambler's Top100
© 2009, ВГО "Спілка буровиків України"
design by sadxaka
Логотип "Спілки буровиків України"