
19 лютого 2010 року в м. Полтаві за ініціативи Спілки буровиків України при підтримки Полтавської обласної державної адміністрації в рамках 6 міжрегіональної виставки «Нафта. Газ. Сервіс-2010» відбулася регіональна бурова нафтогазова конференція по обговоренню постанови Всеукраїнської науково-практичної конференції «Збільшення обсягів буріння нафтогазових свердловин – шлях до енергетичної незалежності України».
У конференції взяли участь представники Полтавської ОДА, ВГО «Спілка буровиків України», НАК «Нафтогаз України», Прилуцького та Охтирського УБР ВАТ «Укрнафта», ДП «Науканафтагаз», ДП «Чернігівнафтогазгеологія» НАК «Надра України», Полтавського відділення УкрДГРІ, ДНТП «Бурова техніка», ТОВ НВП «Зонд», ДП «Укрбурсервіс», ТОВ БК «Букрос», НГДК Кумран», СП Полтавська газонафтова компанія», ЗАО «НДІ КБ ДІ», Харківського заводу «Потенціал», НВО «Нікос», Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму та Першого Бурового Порталу.
З вітальним словом виступив заступник голови Полтавської облдержадміністрації С. Є. Ясинський, який окреслив низку проблем, що стримують розвиток нафтогазовидобуток в регіоні.
Затим з доповіддю про хід виконання постанови Всеукраїнської науково-практичної конференції «Збільшення обсягів буріння нафтогазових свердловин – шлях до енергетичної незалежності України», яка відбулася у м.Києві 16 грудня 2009 р, виступив голова правління Спілки буровиків України, членкор. АТНУ А. І. Вдовиченко. Він зазначив, що сьогодні питання збільшення власного нафтогазовидобутку, незважаючи на його головну роль в розвитку економіки України, особливо в кризовий період, не розглядається владними структурами як першочергове завдання. Ця проблема всіляко замолчується не тільки владою, а також засобами масової інформації. Постанова конференції була направлена всім керівникам органів державної влади, установ та організацій, які відповідають за вирішення цього питання. Була направлена також засобам масової інформації для широкого громадського обговорення, як це передбачено чинним законодавством. Жодної відповіді не отримано і ніякої об’єктивної інформації по теле- радіоканалах та в пресі не було висвітлено. І це при тому, що їхні представники брали безпосередню участь в роботі конференції. Ніяких повідомлень в новинах про цю важливу для держави подію. Ніби проблеми енергозабезпечення в Україні не існує. Жоден кандидат у президенти не прийняв пропозицію про співпрацю у обговоренні даного питання. Тільки один раз у виступі С. Тигипка та в газеті А. Яценюка розвитку власного нафтогазовидобутку була приділена належна увага, але потім жодного натяку про це. Створюється враження, що на це питання накладено дуже суворе табу. І при цьому інтерес тут проглядається всіх можновладців без винятку, незалежно від політичних поглядів. Це підтверджує правильність визначення конференцією стану проблеми та шляхів її вирішення. І сьогодні важливого значення набуває активність громадськості у вирішенні проблемних питань.
Про наукове обґрунтування шляхів збільшення нафтогазовидобутку в Полтавському регіоні доповів завідуючий відділу ДП «Науканафтогаз» НАК «Нафтогаз України», академік УНГА А. М. Коваль. Закордонний та вітчизняний досвід нафтогазовидобутку показує, що поклади нафти та газу з часом відновлюються. Про це свідчить перевищення в декілька разів фактичного видобутку розвіданих запасів вуглеводнів. Із виснажених та законсервованих свердловин при повторному їх використанні через деякий час отримували початковий дебіт. Таким чином науково, експериментально, виробничими випробовуваннями та практичним досвідом доведено, що фактичні обсяги нафтогазовидобутку значно перевищують розвідані запаси. Це відкриває велику перспективу суттєвого збільшення нафтогазовидобутку без значних капітальних вкладень на розвідку, використовуючи законсервовані свердловини, що є дуже важливим для умов Полтавського регіону.
Про недосконалість нормативно-правових актів в надрокористувані, що стримує розвиток нафтогазовидобувних та геологорозвідувальнихпідприємств в регіоні доповів завідуючий відділу ПЕК Полтавської ОДА К. М. Батека. Зокрема, він зазначив, що їхні пропозиції по шляхах вирішення цих проблем урядом не враховуються. Питання неодноразово розглядалося на сесіях Полтавської облради, рішення яких направлялися Президенту, урядові, відповідним міністерствам, в РНБО але все залишилось без змін. І тому ті питання, які піднімаються Спілкою буровиків України є актуальними. Полтавська обласна адміністрація підтримує Постанову Всеукраїнської конференції і буде всіляко сприяти виконанню її рішень.
Перший заступник голови правління Спілки буровиків України М. В. Малов висвітлив правові підстави участі громадськості у контролі регуляторної діяльності влади, пов’язаної з видобутком корисних копалин та навів низку законодавчих актів, які дають підстави громадським організаціям впливати на формування та реалізаціюдержавної політики.
У обговоренні піднятих питань взяли участь заступник директора департаменту видобутку нафти та газу НАК «Нафтогаз України» В. М. Стасенко, заступник директора ДНТП «Бурова техніка» В. І. Сіренко, головний конструктор по електробурам Харківського заводу «Потенціал» А. Ю. Фатенко, директор Полтавського відділення УкрДГРІ О. І. Лужаниця, голова Полтавської обласної організації Спілки буровиків України В. М. Кулій.
Конференцією ухвалено рішення про підтримку діяльності Спілки буровиків України з виконання постанови Всеукраїнської конференції від 16.12.2009 р. по питаннях розвитку геологорозвідувальних робіт та нафтогазовидобутку. Визначені шляхи співпраці спілки з центральними та регіональними органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями.
|